Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Řada z nich je již desítky let “dočasným řešením” a i přes usilovnou údržbu chátrají, jiné mají nedostatečnou kapacitu. Situace našeho oddílu není jiná. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Pomáhali jsme v době koronaviru: nakupovali rizikovým skupinám, tiskli ochranné štíty na 3D tiskárnách a další.

Koronavirová pomoc
Podobně jako stovky dalších oddílů po celém Česku jsme se zapojili do služby společnosti v době karantény.  Zajišťovali jsme nákupy potravin či léků rizikovým skupinám, distribuovali roušky a ochranné štíty. Vše za dodržení přísných bezpečnostních opatření.

Kromě toho jsme našim skautům a skautkám připravovali pravidelný program. Nebyli jsme tak ochuzení o společně strávený čas na online skautských schůzkách, plnili jsme různé výzvy a vyzkoušeli jsme si i výpravy v Minecraftu.

Každý rok těsně před Vánocemi rozdáváme Betlémské světlo.

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: přebíráme Betlémské světlo přímo z vlaku a poté jej rozdáváme na Štědrý den u naší klubovny.

Český den proti rakovině
Naši skauti a skautky se každoročně zapojují i do veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha a na český den proti rakovině vyráží v brzkých hodinách do ulic Vraného a prodávají symbolické kvítky měsíčku lékařského. Výtěžek pak putuje na prevenční programy nádorových onemocnění a výchovu ke zdravému způsobu života, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.

Úklid našeho okolí
Pravidelně uklízíme a čístíme naše blízké okolí ve Vraném od nepořádku, který se tu bohužel často hromadí.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit! <3

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

GIVT.CZ – Podpořte nás, když nakupujete

Přátelé, kamarádi, pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 700 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou – naše organizace vždy dostane příspěvek.

Jak na to:

1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu – Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace
2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit.
3. Nakupte si, jak jste zvyklí.To je celé. Nestojí vás to nic navíc a my dostaneme část peněz zhodnoty nákupu.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům 🙂 Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!